Tansiyon Takibi
Tansiyon Takibi

Tansiyon Takibi

 

Tansiyon Nedir ?
 

Tansiyon (kan basıncı), kanın kan damarlarında hareket ederken uyguladığı kuvvettir.

 

Nabız Nedir ?
 

Nabız kalp atış hızı yani kalbin dakikada attığı sayıdır. Tansiyon ile birbirine çok yakın görünse de iki ayrı ölçüdür ve sağlığınız hakkında çok farklı bilgiler verir. Tansiyon ve nabız her zaman bağlantılı hareket etmez.

 

Tansiyon ve Nabız Takibi Neden Önemlidir?
 

Nabız basıncının 60 ve üzerinde olması kalp damar hastalıkları açısından risk oluşturur. Nabız basıncının artmasına yol açan hipertansiyon gibi hastalıkların tedavi edilmesi gerekir. Bu hastalıkların tedavi edilmesi, ileride ortaya çıkabilecek kalp damar hastalığı riskinin azaltılmasına yardımcı olur.

 

Tansiyon ve Nabız Takibi Neden Yapılır?

 

Tansiyonun yükselmesi halinde kişi, vücudunda bazı değişiklikler hissetmeye başlar. Baş dönmesi, kalp ağrıları, kulak çınlaması, nefes darlığı ve bulanık görme bu değişikliklerden bazılarıdır. Bu durumda kişinin tansiyonunu ölçmesi ve değerlerini bir yere not etmesi gerekir.

 

yıldırım tansiyon takibi,yıldırım tansiyon takibi hizmeti,yıldırım tansiyon takibi işlemleri,yıldırım tansiyon takibi uygulaması,yıldırım tansiyon takibi fiyatları,yıldırım evde tansiyon takibi,yıldırım evde tansiyon takibi hizmeti,yıldırım evde tansiyon takibi işlemleri,yıldırım evde tansiyon takibi uygulaması,yıldırım evde tansiyon takibi fiyatları,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014